Рафаел Надал победи 19-годишния австралиец Алекс Де Минор със 6:1, 6:2, 6:4 и си осигури място на осминафиналите на "Уимбълдън".

Победата гарантира на Надал първото място в световната ранглиста през следващите няколко седмици

Де Минор, който миналия месец за първи път влезе в топ 100 на света, показа добри неща, но Надал бе безкомпромисен.

Матадора не остави шансове на своя съперник, продължавайки в турнира без загубен сет.

В следващия кръг шампионът от 2008-а и 2010-а година ще срещне чехът Йиржи Весели.

Надал нямаше никакви проблеми в първите два сета, в които даде на съперника си само три гейма.

В третата част испанецът направи пробив в петия гейм, а в десетия спаси точка за пробив на австралиеца, обърна гейма и завърши мача за 2 часа и 3 минути игра.