Рафаел Надал събра мощ, хъс и целия си опит, за да достигне до полуфиналите на Финалния турнир на ATP в Лондон. Испанецът мина през трисетов екшън срещу Стефанос Циципас, но го спечели - 6:4, 4:6, 6:2.

Мачът продължи повече от 2 часа и завърши в 22.40 ч местно време, но Матадора бе щастлив. Той избегна отпадането още в групата, което го застрашаваше след поражението от Доминик Тийм.

Рафа нанесе тежък удар с пробив в първия сет при 4:4, след като до този момент двамата печелиха подаването си. После затвори сета на своя сервис, като статистиката бе впечатляваща - 12 уинъра и само 4 непредизвикани грешки от световния №2 за цялата първа част.

Той вкара и 75 процента от първия си сервис в този сет.

Втората част бе огледална на първата чак до 5:4 за Циципас, като имаше общо една точка за пробив - за Надал още в първия гейм. Но гъркът проби точно при 5:4 и изравни в сетовете, вкарвайки мача в решаваща трета част за място на полуфинал.

Надал стана от стола като разярен лъв за нея, като проби още на старта. Циципас реагира и веднага върна удара, печелейки подаването на съперника. Но Рафа пак проби, а след това не остави шансове на съперника. Играеше мощно и с огромен хъс, а и с концентрация, каквато сякаш намира някъде дълбоко в запасите си винаги, когато му е най-нужна.

Проби отново при 4:2, а след това затвори мача на свое подаване от втория мачбол.

"Много е трудно да се играе в такава обстановка - каза победителят, сочейки празните трибуни. - Опитваме да сме фокусирани, да играем най-добрия си тенис, но не е лесно. Надявам се по-бързо това да свърши. Радвам се, че оставам в турнира и чакам полуфинала."

Той е в събота срещу Даниил Медведев. Руснакът се класира с две ранни победи в неговата група. Той я печели, а битката там е за второто място. Рафа никога не е печелил тази титла в кариерата си, като има два загубени финала в Лондон.

Другата полуфинална двойка ще бъде оформена в петък, когато в пряк сблъсък на Новак Джокович и Александър Зверев ще бъде определен съперникът на Доминик Тийм в събота.

Финалът на Финалния турнира на ATP е в неделя. Всички мачове се предават по MAX Sport 1.