Световняит №2 Рафаел Надал е четвъртият полуфиналист на Мастърса в Париж.

Матадора победи Жо-Вилфред Цонга със 7:6, 6:1 за час и 35 минути, с което се класира за тази фаза на турнира за четвърти път в своята кариера.

Испанецът уби домакинските надежди, елиминирайки и последният им представител. Цонга бе бурно подкрепян на Централния корт във френската столица, но не успя да се справи с Надал.

Първият сет бе изключително равностоен. Двамата така и не се пробиха, дори не успяха да се доберат до брейкбол, което логично доведе сета до решителен тайбрек.

В него двамата размениха по два минипробива, а резултатът бе 5:4 в полза на Надал. Жонга сервира, но испанският му съперник направи нова решителна точка, получи и сетбол, който реализира, за да затвори частта.

Първият сет сякаш изтощи максимално Цонга, защото той се срина тотално във втория.

Успя да вземе само гейм срещу развихрилият се Надал, който заслужено спечели с 6:1.

Така за място на финала Надал ще спори с Денис Шаповалов. По-рано днес канадецът се наложи над Гаел Монфилс с 6:2, 6:2.

Първият полуфинал в утрешната програма е този между Григор Димитров и Новак Джокович.