Фантастичната серия на Рафаел Надал от поредни спечелени сетове на "Ролан Гарос" най-сетне приключи, но това не се оказа чак такъв проблем, защото испанецът отново победи.

Той се справи с Диего Шварцман (Аржентина) в четири сета и за четиринадесети път в кариерата си ще играе полуфинал в Париж след 6:3, 4:6, 6:4 и 6:0 срещу десетия поставен в основната схема.

Надал спечели първия сет на "Филип Шатрие", с което удължи поредицата си от спечелени сетове на 36 поредни и поведе с 1-0 след 6:3.

Във втория сет аржентинецът показа на какво всъщност е способен и поведе с 3:0, принуждавайки Рафа да направи множество грешки. Надал показа защо е считан за Краля на клея и изравни до 3:3, като в този период даде само две точки на съперника, но дори това не попречи на Шварцман да се вдигне и да поведе с 4:3, а след това проби Надал за втори път и изравни сетовете след 6:4.

За последно испанецът бе давал сет на съперник тук през 2019 година.

В третия сет един-единствен пробив се оказа напълно достатъчен за Надал, който спечели с 6:4, макар на няколко пъти да се оказваше догонващ в резултата. След това Матадора завъртя геврек на Шварцман и затвори мача в четири сета след 6:0 и почти три часа тенис.

Шварцман е един от петимата тенисисти, които са взимали повече от един сет на Надал на Откритото първенство на Франция, макар и в различни двубои.

За испанската легендата това бе победа №105 в общо 107 мача на турнира, а на полуфиналите той очаква Новак Джокович или Матео Беретини.