Голямата мечта на Серина Уилямс за титла №24 от Големия шлем ще трябва да почака.

Американката претърпя поредно разочарования, отпадайки от осминафиналите на "Ролан Гарос". Така тя продължава да е с 23 титли от най-високо ниво, с една по-малко от рекордьорката Маргарет Корт.

Серина загуби с 3:6, 5:7 от световната №22 Елена Рибакина, която продължи невероятната си приказка, достигайки за първи път в кариерата си на четвъртфинал от Шлема.

До този момент 21-годишната рускиня, която се състезава за Казахстан, никога не бе прескачала третия кръг на турнир от такова ниво, а преди този сезон имаше само една победа на "Ролан Гарос". Днес обаче тя изигра невероятен мач, като колкото и странно да звучи, успя напълно да отговори на мощта на Серина. Нещо, което рядко виждаме в мачовете на американската шампионка.

Рибакина наистина изигра страхотен мач. Тя сервираше блестящо, а ударите й от форхенд десетки пъти просто оставиха Серина без отговор.

Уилямс от своя страна имаше проблеми в дясното бедро, но със сигурност не това бе основната причина за провала й срещу високата рускиня.

Така за 12-и пореден път Серина не успява да достигне тази 24-а титла. Зя последно тя триумфира в турнир от Шлема по време на Australian Оpen 2017, което бе преди да роди своята дъщеря.

Снимка: Getty images

Още от началото на мача се видя, че заради мощта на Рибакина, за Серина изобщо няма да е лесно. Младата представителка на Казахстана бързо поведе с пробив, като макар Серина да се върна в мача, Рибакина изобщо не се притесни и с нов пробив поведес 5:3, а след това затвори сета с 6:3.

Още по-впечатляващото при Рибакина бе, че по време на този час и 17 минути на корта, нито за миг тя не показа притеснение и колебание.

Втория сет бе доста по-интересен. Двете на два пъти размениха бръзи пробиви, а ключовият момент дойде при резултат 5:5.

Тогава Рибакина проби на нула, като правеше наистина страхотни ретури, на които Уилямс просто нямаше как да отговори.

Така световната №22 поведе с 6:5, а след това спечели подаването си, за да си осигури тази изненадваща според предварителните очавкания победа.

За място на полуфиналите Рибакина ще спори с рускинята Анастасия Павлюченкова, която победи Виктория Азаренка с 5:7, 6:3, 6:2.

Другият четвъртфинал при дамите противопоставя Тамара Зиданшек и Паула Бадоса.