Пандемията промени много неща в спортния свят, но не и мъжкия тенис. Новак Джокович отново е над всички, като завоюва Мастърса в Синсинати, който тази година се проведе в Ню Йорк.

Сърбинът спечели първия турнир след паузата, побеждавайки Милош Раонич на финала с обрат - 1:6, 6:3, 6:4 за два часа игра.

Така Новак остава непобеден в официален мач през 2020 година и това е третата му титла след Australian Open и Дубай. Турнирът се превърна в перфектната загрявка за US Open, който за почва следващата седмица.

Раонич, който е като преобразен след пандемията, притисна до стената своя съперник с много силен първи сет, но след това нямаше търпението и класата да надгради над преднината си. Това беше първият му финал от юни 2018-а и седми пореден загубен.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

35-ата Мастърс титла за Джокович дойде в 51-ия му финал и с нея изравнява Рафаел Надал, а трофеят е общо 80-ият в кариерата му.

Първият сет изобилстваше от оспорвани геймове, в които обаче канадецът бе много по-концентриран и устремен. При 1:0 в своя полза той стигна до първата си възможност за пробив, но тя бе спасена.

След това поведе с 2:1 и изигра фантастична част, в която постигна първия си пробив. Затвърди го с лекота. В шестия гейм поведе с 30:0 и бе изравнен, но след това с две поредни точки постигна нов пробив. Затвори с гейм на 15 за изненадващото 6:1.

Отговорът на Джокович във втория сет бе очакван и дойде, макар и със закъснение. Двамата си размениха по два гейма преди сърбинът да поведе с 3:2 след гейм на 30.

Дългоочакваният пробив дойде веднаа след това в много оспорвана част. Тя даде импулс на сърбина и той затвърди пробива с гейм на нула. Раонич се бореше докрай и опита да върне пробива, но не успя - 3:6.

Третата решителна част започна с лесен гейм за канадеца, който след това изненадващо постигна категоричен пробив за 2:0. Още по-категоричен обаче беше отговорът на сърбина, който го върна на нула и след това изравни за 2:2.

Ноле знаеше, че това е моментът му да атакува и със завидна лекота поведе с 40:0 преди да постигне нов пробив за 3:2. Последваха безоблачни сервис геймове за двамата, но при 5:4 Джокович се озова в ситуация 30:40. С търпеливи отигравания и майсторски удари успя да обърне нещата и да подпечата победата след точно два часа игра.

Във вторник сърбинът се изправя срещу Дамир Джумхур в среща от първия кръг на US Open. За Раонич предстои мач с Леонардо Майер.