Даниил Медведев и Роман Сафиулин продължават да вържат чудеса за руския отбор на турнира ATP Cup в Австралия.

С отсъствието на играчи като Андрей Рубльов, Карен Качанов и Аслан Карацев, тези двамата собственоръчно класираха шампионa Русия на полуфиналите. Това се случи след драматичен триумф в директния сблъсък с Италия днес - 2:1 победи.

Денят за шампионите започна разочароващо, но не и неочаквано. Сафиулин нямаше как да се противопостави на далеч по-класния световен №10 Яник Синер, но въпреки това опита. Победата отиде за двукратния първенец на Sofia Open със 7:6(6), 6:3 за близо два часа игра.

След това дойде времето за Мевдведев. Шампионът на US Open излезе срещу Матео Беретини, а загуба щеше да прати италианците на полуфинал. Даниил обаче триумфира с 6:2, 6:7(5), 6:4 в битка от 2 часа и 38 минути.

Така мачът на двойки се оказа решаващ и последните двама на корта трябваше да излязат отново само 20 минути по-късно. Стигна се до финален тайбрек и в него Медведев отново заслужи прякора си "октопода", който получава от своите съперници - 5:7, 6:4, 10:5 и полуфинал за Русия.

Там шампионите ще се изправят срещу Великобритания или Канада. Британците днес победиха САЩ с 2:1 успеха и така взеха първото място в групата. "Кленовите листа" играят с Германия в късната сесия и при триумф ще са полуфиналист заради директната си победа над Великобритания преди два дни.

Днес британците започнаха с победа на сингъл. Даниел Еванс затвърди добрата си форма и надделя над Джон Иснър с 6:4, 7:6(3). След това САЩ отговори с триумф на Тейлър Фриц над Камерън Нори - 7:6(4), 3:6, 6:1.

Мачът на двойки и тук бе решаващ, като успехът отиде за британците. Джейми Мъри и Даниел Еванс драматично спечелиха срещу Фриц и Иснър с 6:7(3), 7:5, 10:8.

Другият мач в късната сесия ще е между Австралия и Франция и той шанс за домакините да вземат второто място в групата с Русия и Италия.