Пьотр Нестеров бе на крачка от полуфинал на сингъл на US Open за юноши, след като разби с 6:0 в първия сет французина Саша Гуеймард Вайенбург. Съперникът е №15 в ранглистата и бе считан за фаворит.

Но българинът игра толкова уверено в тази първа част, че изглеждаше на път към полуфинала.

Във втория сет обаче Нестеров допусна два пробива, а върна само единия, за да бъде изравнен резултатът - 4:6. Нашият 18-годишен състезател не играеше лошо, като в статистиките не отстъпваше на французина, но в решаващи моменти малки детайли наклониха везните.

Вайенбург се възползва от единствената си точка за пробив в третия сет и реши мача, за да отиде на полуфинал с ново 6:4, като драматичният двубой продължи 2 часа и 4 минути.

Нестеров обаче ще има шанс за утешителна награда - той е на четвъртфинал и на двойки, където си партнира с Вячеслав Биелинский (Украйна). Двамата ще играят днес срещу Манс Далберг (Швеция) и Луи Макстед (Великобритания) за място на полуфинала.