Световната №1 Ига Швьонтек продължава похода си към защита на титлата на "Ролан Гарос". 22-годишната полякиня влетя в полуфиналите на тазгодишното издание на турнира след нова двусетова победа, макар и най-трудната за нея досега, ако въобще можем да използваме това определение за мачовете на Швьонтек.

Днес тя надви с 6:4, 6:2 американската тийнейджърка Коко Гоф, записвайки пета поредна победа в два сета.

Двете играха финал във френската столица миналата година.

От всички съпернички на Ига досега, именно Гоф даде най-голяма битка на полската звезда, като в първия сет се държа в играта максимално близо и стигна до равенство 4:4, след като двете си бяха разменили по един пробив. След това обаче двукратната шампионка в Париж затвори първата част в своя полза при 6:4.

Пробив в шестия гейм на втория сет се оказа решаващ за развитието на мача и Швьонтек поведе с 4:2, а след това взе и оставащите два гейма, за да приключи всичко при 6:2. Полякинята спечели 16 от последните 20 точки в двубоя, взимайки финалните четири гема на 15.

Поредната победа на Ига бе изкована за точно 90 минути.

Утре съперничка на Швьонтек в полуфиналите ще бъде бразилката Беатрис Хадад Мая.