Чудото на гръцкия тенис Стефанос Циципас продължава да пише историята си на Мастърса в Торонто.

20-годишният талант постигна нова драматична победа - 6:7(4), 6:4, 7:6(7) - този път над южноафриканския гигант Кевин Андерсън.

Мачът продължи два часа и 51 минути и наподобяваше драмата на Циципас срещу Александър Зверев в четвъртфиналите, когато бяха спасени два мачбола.

Младокът още няма титла от ATP в кариерата си, но в момента е на гребена на вълната, а и явно съдбата го обича.

Съперник на финала обаче ще е човек, който е най-трудно да сломиш в такива битки - Рафаел Надал.

Матадора отстрани руснака Карен Хачанов след 2:0 сета (7:6(3), 6:4) и ще преследва четвъртата си титла тук, като последната бе далеч във времето - 2013 година.

Надал и Циципас се срещнаха за първи път през тази година на клея в Барселона. Испанецът разби съперника си с 6:2, 6:1, но твърд корт е сигурно, че интригата ще е далеч по-голяма.

Мачът е от 23 часа и ще може да го наблюдавате по Max Sport 1.