Рафаел Надал постигна победа №1000 в мачовете си на сингъл като професионалист. Испанецът стигна до това постижение след 4:6, 7:6 (5) и 6:4 в мач от втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж срещу сънародника си Фелисиано Лопес.

Рафа е едва четвъртият тенисист в историята, който стига до границата от 1000 победи. Останалите трима са Джими Конърс (1274), Роджър Федерер (1242) и Иван Лендъл (1068). Надал има и 201 загуби на сметката си досега.

Матадора допусна Лопес да пробие още в първия гейм, а след това не успя да върне брейка и загуби първия сет. Във втория сет носителят на 20 титли от големия шлем се нуждаеше от тайбрек, след като пропусна пет възможности за пробив, но в крайна сметка спечели тайбрека със 7:5, а в третия сет проби още в първия гейм, за да спечели и него - 6:4.

"Има едно наистина негативно нещо в този рекорд - това означава, че съм много стар. Щастлив съм. Това постижение олицетворява нещата, които съм постигнал, а те явно са много", каза Надал след мача.

Краля на клея ще се изправи срещи Джордан Томпсън от Австралия в третия кръг.