Новак Джокович си гарантира оставането начело на световната ранглиста, а също така и място на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим.

Той изкова труден успех със 7:5, 7:6(1) над Феликс Оже-Алиасим за 2 часа и 9 минути.

По този начин Ноле за впечатляващия 13-и път ще бъде полуфиналист във Вечния град, а победата му бе и №999 в неговата кариера.

Сърбинът напомни за себе си и сякаш започва да намира своята форма, като отново ретурите му и върнатите невъзможни топки се оказаха решаващи за победата и отчаяха канадеца Оже-Алиасим. Видео вижте тук.

В първия сет двамата размениха по пробив в осмия и деветия гейм, докато не дойде решиталната 12-а част, в която канадецът сервираше за пращане на сета в тайбрек.

Тогава първият сервис изневери на канадеца и Ноле поведе с 40;0, а в последствие се възползва от втория си сетбол за 7:5.

Тенисът във втория сет бе на още по-високо ниво. Новак Джокович проби в един доста драматичен гейм и поведе с 4:2, след това трябваше да отразява точки за пробив на опонента, а при 5:3 сърбинът получи първия си мачбол.

Той обаче бе отразен и последва пробив на сметката на Оже-Алиасим, който изравни, а малко по-късно вкара сета и в тайбрек.

Там прошка нямаше. От 2:1 Новак Джокович влезе в серия от пет поредни точки и със 7:1 затвори мача.

Така той ще преследва своята победа №1000 и финал №12 в Рим с мач срещу Каспер Рууд от Норвегия, който победи Денис Шаповалов със 7:6(7), 7:5.