Новак Джокович продължи пътя си към защитата на своята титла от Мастърс турнира в Рим.

Сърбинът победи световния №13 Камерън Нори с 6:3, 6:4, като за Ноле това бе 17-и пореден полуфинал в Рим.

Той е печелил надпреварата шест пъти, включително и преди година, а поредният му четвъртфинал и вчерашното отпадане на Карлос Алкарас отново правят Джокович големия фаворит за титлата.

За разлика от мача си срещу Григор Димитров преди дни, днес Джокович избегна досадната задача да играе три сета, като в рамките на 90 минути успя да сломи първата ракета на Великобритания.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Всичко стартира перфектно за Ноле, който проби още в първия сервис гейм на опонента, а това му даде аванс от 3:0 гейма.

След това Джокович пропусна още три точки за пробив, две от които бяха за спечелването на сета, но това не се оказа фатално за него, защото той затвори частта с 6:3, като така и не даде брейкбол на своя опонент.

Във втория сет Нори успя да окаже съпротива, макар и малка. Джокович отново проби рано, но британецът отговори със светкавичен рибрейк и така сетът вървеше наравно до 4:4.

Тогава дойде решителният за мача гейм. Новак Джокович проби на нула, а след това сервира за спечелването на сета с 6;4 и сътоветно на мача.