Новак Дожоковчи продължи със страхотното си представяне на Ролан Гарос.

Световният №1 достигна четвъртфиналите на турнира, като още не е дал сет на съперника. Най-доброто, което противниците му успяха да измъкнат във всичките четири мача до момента, са 4 гейма - нищо повече.

Днес той победи германеца Ян-Ленард Щруф с 6:3, 6:2, 6:2 за час и 34 минути.

Джокович имаше леки затруднения само в първия сет. До осмия гейм той не успяваше да намери отговор на отличния сервис на Щруф, но тогава дойде пробивът на 15, който бе достатъчен за спечелването на сета.

В останалите две части, Ноле стартираше с два последователни пробива, които обезсмисляха останалата част от сета.

На четвъртфиналите Джокович ще играе с победителя от мача между Александър Зверев и Фабио Фонини.

В тази фаза място намери и японеца Кей Нишикори.

Той победи Беноа Пер с 6:2, 6:7, 6:2, 6:7, 7:5 в луд четиричасов мач, започнал снощи и завършил днес.

В решителния двамата направиха общо пет пробива, три в полза на японеца. Пер имаше преднината на два пъти, но вместо да затоври мача, той допусна обрат.