Новак Джокович не срещна никакви проблеми в първия си мач на централния корт "Филип Шатрие" в Париж.

Сърбинът стартира силно "Ролан Гарос", като победи американеца Александър Ковачевич с 6:3, 6:2, 7:6(1) за 2 часа и 26 минути игра.

Световният №114 Коваевич е етнически сърбин, чийто родители се преместват в Ню Йорк, когато е много млад. Днес той се изправи срещу своя идол и показа добър тенис, но записа пета поредна загуба на клей през сезона.

Джокович се отнесе към мача много сериозно и дори на няколко пъти бе освиркан от публиката заради бурните си реакции след спечелени точки.

Той често има навика да губи сет в първите кръгове на турнири от Големия шлем, но днес по никакъв начин не допусна това да се случи.

Триумфът го праща във втори кръг, където съперникът ще е далеч по-сериозен. Това е унгарецът Мартон Фучович, който се справи с представителя на домакините Уго Грениер.

До момента Ноле и Мартон имат четири мача помежду си, като сърбинът спечели всеки един от тях. Това обаче ще е първият на червени кортове.

Други резултати от днес:

Алекс Де Минор (Австралия) - Иля Ивашка (Беларус) 6:1, 5:7, 6:1, 6:3

Денис Шаповалов (Канада) - Брендън Накашима (САЩ) 6:4, 7:5, 4:6, 3:6, 6:3

Камерън Нори (Великобритания) - Беноа Пер (Франция) 7:5, 4:6, 3:6, 6:1, 6:4

Диего Шварцман (Аржентина) - Бернабе Запата Мирайес (Испания) 1:6, 6:7, 6:2, 6:0, 6:4

Аслан Карацев (Русия) - Алексей Попирин (Аржентина) 6:3, 6:7, 6:1, 6:2

Фабио Фонини (Италия) - Феликс Оже-Алиасим (Канада) 6:4, 6:4, 6:3