Новак Джокович спретна истинско шоу в Белград, където Сърбия се изправи срещу Гърция в турнира за Купа "Дейвис".

Дни преди да дойде в София за демонстративния си мач срещу Григор Димитров, Ноле направи истински подарък на тенис феновете у дома, които имаха шанса да го наблюдават в официален двубой насред Белград.

Шоуто обаче се оказа твърде кратко, защото Ноле се изправи срещу световния №770 в света Йоанис Ксила и го победи с 6:0, 6:1 за 45 минути.

Ноле дори водеше с 6:0, 5:0, но джентълменски позволи на своя опонент да запише един гейм в мача на живота си.

Двубоите между Сърбия и Гърция не са от финалите за Купа "Дейвис", заради което Стефанос Циципас съвсем логично отсъства от състава на южните ни съседи, а макар да изпусна предишния кръг, когато Сърбия загуби от Словакия, този път Новак Джокович реши да се присъедини към отбора, най-вече заради провеждането на срещите в Белград.

Около мача му имаше истинска еуфория, а макар и за кратко, феновете успяха да се докоснат до магията на любимия си шампион.

Иначе още в първия мач от сблъсъка Миомир Кецманович победи Аристотелис Танос с 6:3, 6:3, като по този начин Сърбия води с 2:0 победи.

Утре предстои и мачът на двойки, в който Джокович отново ще бъде на корта, а няма да е никаква изненада, ако дори при резултат 3:0 той все пак излезе за иначе безсмисления си мач на сингъл срещу Танос, за да направи нов подарък на феновете.