Световният №1 Новак Джокович ще играе в днешния финал на Мастърса "Western & Southern Open" в Ню Йорк.

Сърбинът постигна изключително драматичен успех над Роберто Баутйста Агут с 4:6, 6:4, 7:6, в мач продължил точно три часа.

Освен тежък съперник от другата страна на мрежата, Ноле трябваше да се бори и с хроничните си проблеми във врата, макар преди ден категорично да заяви, че те са в миналото.

За пореден път обаче той демонстрира невероятния си характер, като с драматичен обрат достигна до 114-ия си финал в кариерата.

Освен това той продължава без загуба през настоящия сезон, колкото и кратък да бе той. Ноле е спечелил всичките си 22 мача през 2020-а.

Двамата започнаха мача с размяна на бърз пробив, но Баутиста Агут стигна до нов такъв в седмия гейм, като успя да задържи преднината си и заслужено да грабне първия сет.

На почивката между първия и втория сет Ноле трябваше да плучава лекарска помощ заради проблемите си във врата, а след това поднови играта като прероден.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Той не доста по-агресивен и концентриран, а вторият сет се разви по сходен начин с първия, но този път с разликата, че победител в него с 6:4 бе Джокович.

Решителната трета част обаче бе истинска битка, в която испанецът поведе с 5:2, а в този момент изглеждаше, че всичко за Ноле свърши.

Сърбинът обаче е известен с това, че не се предава до последната точка, като върна четри последователни гейма и изравни за 5:5.

Напълно логично мачът трябваше да се реши с тайбрек при 6:6, а този момент двамата имаха по равен брой спечелени точки - 103, което бе поредното доказателство за изключително равностойния мач.

Тайбрекът обаче започна безпощадно от страна на Ноле, който със 7:0 разпиля своя съперник и намери място във финала.

Там негов съперник ще е канадецът Милош Раонич, който победи Стефанос Циципас със 7:6, 6:3.