Новак Джокович за 14-и пореден път в кариерата си ще е част от четвъртфиналите на Мастърса в Рим.

Световният №1 победи своя сънародник Филип Крайнович със 7:6(7), 6:3 за два часа и 7 минути игра.

Ноле се поизпоти сериозно срещу световния №29, особено в първия сет, който бе доста драматичен и продължи час и половина.

В него двамата направиха истинско шоу, като започнаха с по пробив в първите два гейма.

До края на сета двамата пропуснаха общо още девет брейкбола, но така и не се пробиха, за да се стигне до решителен тайбрек.

Той започна страхотно за Крайнович, който дръпна с 4:1 и имаше два сервиса пред себе си. Но в този момент Ноле показа защо е голям шампион, като направи два последователни минипробива, за да се върне в тайбрека.

Джокович дори съвсем обърна резултата, като изпусна два сетбола при 6:5 и 7:6, но бе безгрешен две точки по-късно, когато с 9:7 спечели сета.

Във втория сет Ноле не позволи да се стига до подобни драматични моменти, като вдигна оборотите, срещу вече обезверения си от изпуснатия шанс опонент.

Пробив в третия гейм даде нужния аванс на Ноле, а при 5:3 в своя полза той направи нов брейк, за да се поздрави с крайния успех.

На четвъртфиналите сърбинът ще има наглед доста по-лека задача, след като чака един измежду квалификантите Лорензо Мусети и Доминик Кьопфер.