Каспер Рууд спечели титлата на турнира ATP 250 в Сан Диего след изненадващо лесно 6:0, 6:2 над Камерън Нори само за 63 минути.

Норвежецът мина далеч по-трудно през Григор Димитров на полуфинала в трисетова и близо тричасова битка.

Световният №10 вече е първи в класацията за най-много спечелени турнири през годината в мъжкия тенис, като има пет титли. Второто място е за Новак Джокович, Даниил Медведев и Александър Зверев, които имат по 4.

Първият сет бе разправа с "геврек" за британеца, и мина само за 27 минути.

Нори опита съпротива и взе два гейма на старта на втората част, но видимо (а и се оказа така след мача) имаше физически и кондиционни проблеми.

Титлата бе връчена на победителя от австралийската легенда Род Лейвър - последният човек, правил Голям шлем в мъжкия тенис.

В ATP тура следва Мастърс надпреварата в Индиън Уелс от четвъртък, където ще гледаме отново Григор Димитров.