Гъркинята Мария Сакари, която е осма в света и осма поставена в основната схема на US Open, напусна Ню Йорк след само един мач. Тя загуби в в два сета от испанката Ребека Масарова - 4:6 и 4:6, като по този начин за трети пореден път напуска надпревара от Големия шлем още в първия кръг, след като това се случи на тазгодишните издание на "Ролан Гарос" и "Уимбълдън".

Сакари поведе с 4:1 в първия сет, но шокиращ спад доведе до пет поредни гейма за Масарова, която си осигури аванс след 6:4 във встъпителната част. Един пробив пък бе достатъчен на испанката във втория сет, който отново бе на нейната сметка и така след 6:4 гръцката звезда трябваше да преглътне ново разочарование, a пък родената в Швейцария испанка грабна първа победа над тенисистка от Топ 10 на света.

Лидерката в ранглистата на WTA, Ига Швьонтек от Полша, даде само гейм на Ребека Петерсон от Швеция и е във втория кръг след 6:0 и 6:1 за по-малко от час, тръгвайки успешно към защитата на титлата си от Откритото първенство на САЩ.

Бившата №1 в света Виктория Азаренка от Беларус победи Фиона Феро (Франция) с 6:1 и 6:2. Финалистката от "Ролан Гарос" Каролина Мухова (Чехия) победи с 6:4 и 6:0 Сторм Хънтър от Австралия.