Димитър Кузманов продължава с невероятното си представяне на силния Чаланджър турнир в Барселона.

Втората ни ракета се класира за полуфиналите след победа с 6:2, 6:0 над руснака Теймураз Габашвили.

Така Мико се класира сред най-добрите четирима в надпреварата без да е загубил сет, като два от тях бяха спечелени с "геврек" на нула.

Седмицата за Кузманов започна с убедителен успех над бившия №5 в света Томи Робредо, вчера бе победен намиращият се с 80 места пред него Дамир Джумхур, а сега пловдивчанинът без проблем надви и Габашвили.

Мястото на полуфиналите ще осигури на Мико Кузманов минимум 207-о място в света от понеделник. Нова победа и класиране за финал пък ще го пратят в топ 200, каквато е и голямата му цел до края на сезона.

В битка за финала Кузманов ще се изправи срещу един измежду представителя на домакините Никола Кун и вторият поставен в схемата Алекс Молчан от Словакия.

Днес срещу Габашвили родният тенисист за пореден път показа страхотно движение по корта, като не даде никакъв шанс на руския си опонент. Самият факт, че Мико загуби само два гейма за целия мач е показателен, а успехът му отне час и 4 минути игра.