Шампионът и световен №1 Даниил Медведев постигна нова безпроблемна победа, за да намери място в четвъртия кръг на US Open.

Руснакът победи с 6:4, 6:2, 6:2 китайският квалификант Ибинг Ву, като продължава напред в турнира без загубен сет.

Това бе най-бързият мач от началото на турнира за защитаващият титлата си Медведев, който за по-малко от два часа се справи с намиращия се на 174-о място китаец. Ибинг Ву пишеш не само своята, но и историята на мъжкия тенис в Китай, постигайки първа победа за родината си в Шлема от над 50 години, но днес той имаше тежък сблъсък с действителността.

Медведев просто бе от различно ниво. Адси съсредоточен и приличащ на човек с мисия, руснакът безпроблемно сломи още един опонент, за да запише 21-ата си победа от последните 23 мача в този турнир.

Но в четвъртия кръг нещата ще загрубеят, защото ни очаква епичен мач между шампиона Медведев и финалистът от последното издание на "Уимбълдън" - Ник Кирьос.

Когато двамата се срещат на корта винаги е вълнуващо, а този път и Кирьос се намира във формата на живота си, решен да пробие в още един турнир от Шлема.

Австралиецът също се добра безпроблемно до мач срещу световния №1, побеждавайки в три сета представителя на домакините Джей Джей Уулф.

Ето и всички резултати от деня на US Open:

Даниил Медведев (Русия) - Ибинг Ву (Китай) 6:4, 6:2, 6:2

Ник Кирьос (Австралия) - Джей Джей Уулф (САЩ) 6:4, 6:2, 6:3

Пабло Кареньо Буста (Испания) - Алекс де Минор (Австралия) 6:1, 6:1, 3:6, 7:6

Карен Хачанов (Русия) - Джейк Дрейпър (Великобритания) 6:3, 4:6, 6:5 и отказване

Матео Беретини (Италия) - Анди Мъри (Великобритания) 6:4, 6:4, 6:7 6:3

Алехандро Давидович Фокина (Испания) - Дан Елахи Галан (Колумбия) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

Каспер Рууд (Норвегия) - Томи Пол (САЩ) 7:6, 6:7, 7:6, 5:7, 6:0

Корентен Муте (Франция) - Педро Качин (Аржентина) 6:3, 4:6, 6:2, 5:7