Себастиан Корда стъпва все по-уверено по утъпкания път от баща му Петер, след като спечели и първата си победа над играч от световния топ 10.

20-годишният тенисист, който избра да представлява САЩ, победи с 6:3, 4:6, 7:5 Диего Шварцман на осминафинал от Мастърса в Маями в един от мачовете на турнира досега. Шоуто продължи 2 часа и 37 минути, а Корда показа железни нерви и характер, след като при 5:4 в третия сет сервираше за мача, но допусна пробив.

При много млади състезатели такъв момент срещу топ играч би бил повратен и фатален за психиката и самочувствието, но Себа - както го наричат зад Океана - върна веднага пробива за 6:5, а след това спечели уверено на нула своето подаване и затвори мача. И то - срещу световния №9!

Баща му е шампион от Australian open, финалист на "Ролан Гарос" и стигна до №2 в ранглистата, като бе считан за един от асовете в тура през 90-те. Синът му започна Мастърса в Маями на 87-ма позиция, но вече си е спечелил 23 места изкачване и дори да загуби следващия си мач, ще е 64-ти в ранглистата.

Ако обаче спечели и него, ще влезе в топ 50. Освен това ще надмине най-доброто постижение на своя баща и треньор в Маями, където Петер никога не е минавал четвъртфинал.

За да го стори обаче го чака много сериозно препятствие - Андрей Рубльов, който се намира във великолепна форма още от края на 2020-а. Руснакът спечели с 6:4, 6:4 срещу ветерана Марин Чилич, като отново показа сериозна физическа издръжливост и здрава психика - неща, които никак не са типични за тенисистите в новите условия, карантини, антиковид балони, мачове без публика и т.н.

Стефанос Циципас не даде големи шансове на Лоренсо Саного с 6:2, 7:6 и също е четвъртфиналист, а там го чака среща с поляка Хуберт Хуркач, победил с 4:6, 6:3, 7:6 Милош Раонич.

Поставеният най-високо в схемата Даниил Медведев рутинно мина през Франсес Тиафо с 6:4, 6:3 и ще срещне в 1/4-финала Роберто Баутиста Агут. Испанецът пък преодоля Джон Иснър с 6:3, 4:6, 7:6.

Последната двойка сред четвъртфиналите е Яник Синер (Италия) - Александър Бублик (Казахстан).