Първата ни ракета при дамите - Виктория Томова, за първи път в кариерата си ще бъде част от топ 100 на световната ранглиста.

Това стана ясно след днешната й победа с 6:3, 6:0 над румънката Михаела Бузарнеску, в мач от четвъртфиналите на турнира от категория WTA 125 в Бостад, Швеция.

Така Томова се класира за полуфиналите на надпреварата, а това означава, че от понеделник, когато ранглистата бъде обновена, тя ще бъде една от 100-те най-добри тенисистки в света.

Българката можеше и да е с още по-предно класиране, ако тази година "Уимбълдън" раздаваше точки за ранглистата, защото освен, че преодоля квалификациите, Томова достигна и до втория кръг на турнира.

Днес Томова се нуждаеше от 83 минути, за да се справи по доста убедителен начин със световната №127. Мачът започна с бърза размяна на пробиви, но след това с нови два брейка българката спечели частта с 6:3.

Томова бе безпощадна във втория сет, когато направи "геврек" и не даде нито гейм на своята румънска опонентка.

За място на финала в Бостад тя ще спори с южнокорейката Ян Су-Юн, която e №155 в световната ранглиста.