Поредната сензация на Мастърса в Маями е факт, след като полякът Хуберт Хуркач успя да се добере до финала.

Той победи не кой да е, а човекът във форма в свеотвния тенис - неудържимия в тозо Андрей Рубльов. При това Хуркач го стори убедително, с 6:4, 6:4 за час и 28 минути, за да достигне първия си финал от сериите Мастърс.

В спора за титлата негов съперник ще е друг дебютант на подобна висока сцена - италианецът Яник Синер.

Хуркач, който е №38 в световната ранглиста, имаше просто невероятна седмциа, след като по пътя си последователно взе скалповете на Денис Шаповалов, Милош Раонич, Стефанос Циципас и Андрей Рубльов. Все играчи от топ 10.

Той също така ще заобича щата Флорида, ако вече не гое направил, защото само преди два месеца грабна титлата на турнира от категория АТР 250 в Делрей Бийч, днес е на финал в Маями. Актив от 9 поредни победи в южния американски щат.

Резултатът наистина бе сензационен, защото както споменхаме, Андрей Рубльов е човекът във форма през последните месеци, като не пропуска турнир и постига победа след победа.

Тази нощ обаче мощният форхенд и сърцатата игра на Хуберт Хуркач го спряха.

Полякът осъществи пробив още в първия сервис гейм на Рубльов в мача, а няколко гейма по-късно повтори упражнение и набързо натрупа преднина от 5:1.

В тези мигове Рубльов изглеждаше объркан на корта, като макар да събра сили бързо да върне един пробив, това не бе достатъчно и Хуркач взе сета с 6:3.

Вторият сет отново започна по мечтан начин за поляка, който поведе с 40:0 при сервис на Рубльов и макар да пропиля два брейкбола, се възпозлва от третия шанс и проби.

Това му бе достатъчно да спечели и сета. До края му той пропиля нови три брейкбола, а единственият шанс Рубльов да промени съдбата си дойде в поселдния десети гейм.

Тогава руснакът имаше три точки за върщане на пробива, но не се възползва и заслужено загуби.