Шесткратният шампион и защитаващ титлата си Новак Джокович се класира без проблеми за третия кръг на "Уимбълдън". Поставеният под номер 1 в схемата сърбин победи сънародника си и свой близък приятел Миомир Кецманович с 6:0, 6:3, 6:4 за час и 52 минути игра.

Джокович направи шест пробива в мача и само един път загуби подаването си. За сърбина това беше 24-та поредна победа на трева и общо 330-а в турнирите от "Големия шлем".

"Наистина започнах много, много добре, с голяма интензивност и мотивация. Следя играта на Миомир, тренираме доста често заедно в Сърбия и се надявам да имаме още много мачове с него. Мисля, че играя все по-добре с развитието на турнира. Това е нещо, към което винаги съм се стремял. На този етап всичко е добре и съм готов за следващото си предизвикателство", каза Джокович след мача.

В следващия кръг той ще срешне Тим ван Райтовен (Нидерландия), който елиминира номер 22 Николоз Басилашвили (Грузия) с 6:4, 6:3, 6:4.

Getty Images

Квалификантът Джак Сок пък стана осмият американец, който достига до тази фаза на "Уимбълдън". Той победи сънародника си Максим Креси с 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(1) в двубой, който беше прекъснат след втория сет снощи и се доигра днес.

В следващия кръг Сок ще играе с квалификанта Джейсън Кублер от Австралия.

Номер 23 Франсес Тиафо (САЩ) продължава в четвъртия кръг след успех над Александър Бублик от Казахстан с 3:6, 7:6(1), 7:6(3), 6:4. Той достига до тази фаза на турнира за първи път в кариерата си от пет участия в Лондон.

Американецът Томи Пол елиминира Иржи Весели (Чехия) с 6:3, 6:2, 6:2, а Давид Гофен (Белгия) победи Юго Юмбер (Франция) с 4:6, 7:5, 6:2, 7:5.