Александър Зверев отново събра багажа рано-рано в Индиън Уелс, както повелява традицията за един от големите млади таланти в тениса.

Това определено не е любимият турнир на световния №3, който загуби от сънародника си Ян Ленард-Щруф с 3:6, 1:6 само за 70 минути. Германският дуел се разви коренно противоположно на прогнози и очаквания.

За Щруф (№55 в ранглистата) това бе едва трета победа срещу съперник в топ 10. И дойде неочаквано лесно.

Зверев никога не е прескачал осминафинал в Индиън Уелс и преди турнира тази година заговори за "лоша прокоба" върху него в Рая на тениса. Всъщност, той просто игра разпиляно и слабо, което е напълно необяснимо.

Щруф игра и в София преди месец, като загуби от Стефанос Циципас на Sofia Open, но се хареса на публиката. В следващия кръг в Индиън Уелс го чака Милош Раонич, който победи американския квалификант Маркос Гирон с 4:6, 6:4, 6:4.

Новак Джокович остана на корта само за един гейм (спечелен), след което дъжд прекъсна мача му срещу Филип Колшрайбер.

Двубоят ще се доиграе днес, което ще даде по-малко време за почивка на световния №1, ако спечели, преди срещата му в следващия кръг.