Карлос Алкарас продължава силното си представяне на кортовете на "Ролан Гарос", вече на олимпийския турнир.

Испанският №3 в света постигна втора поредна победа с 2:0 сета, като този път надигра нидерландеца Талон Грикспор с 6:1, 7:6(3) за час и 48 минути.

Световният №28 Грикспор игра силно особено във втория сет, но изпусна сетбол при 5:4 в своя полза и сервис за съперника. Мачът влезе в решителен тайбрек и там Алкарас показа голямата си класа, предотвратявайки идването на трети сет.

В следващия кръг Карлитос ще играе с един от двамата руснаци в схемата - Роман Сафиулин, който е №66 в световната ранглиста.

През миналата година именно Сафиулин нанесе изненадваща загуба на Алкарас на Мастърса в Париж, но на твърди кортове.

Алкарас утре ще играе не само на сингъл, но и на двойки, където двамата с Рафаел Надал имат мач отново срещу Грикспор в тандем с Уелси Коолхоф.