Водачът в световната ранглиста Рафаел Надал започна с трудна победа защитата на титлата си на "Ролан Гарос".

Надал, който има десет трофея от турнира в Париж, победи 32-годишния италианец Симоне Болели с 6:4, 6:3, 7:6(9) за близо три часа игра.

Двубоят беше прекъснат снощи заради дъжд при резултат 3:0 за Болели в третия сет.

При подновяването на играта испанецът взе три поредни гейма и изравни 3:3. След това двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него Болети поведе с 4:1, след това пропиля четири сетбола, а Надал успя да направи обрат за 8:7 и спечели двубоя при третия си мачбол.

Болели показа много хубави неща в хода на всички сетове и заслужаваше да спечели поне една от частите.

"Мачът беше труден още от вчера. Бях готов за сериозна битка. Но това е нормално, в началото на турнира всеки играе много добре. Срещу мен игра много силен тенисист, за щастие успях да намеря верния път. Днес играта на Болели вървеше, той се представи много добре", заяви Надал след двубоя.

Във втория кръг испанецът ще играе срещу Гуидо Пея (Аржентина), който елиминира Жоао Соуза (Португалия) с 6:2, 6:3, 6:4.