Каролина Плишкова и Йелена Остапенко ще се изправят една срещу друга на четвъртфинал в турнира от категория "WTA Premier" в Щутгарт на червени кортове, след като и двете постигнаха убедителни двусетови победи във втория кръг на надпреварата.

В първия мач за деня Остапенко разгроми Зарина Диас от Казахстан със 6:3 6:0. Шампионката от Ролан Гарос инкасира изненадващ пробив в откриващия гейм на срещата, но до края бе безпогрешна, печелейки 75 % от разиграните точки на собствен първи сервис.

Малко по-трудна се оказа задачата за Каролина Плишкова - бившата №1 в света имаше нужда от час и 41 минути, за да сломи съпротивата на рускинята Вероника Кудерметова със 7:6 6:3.

Чехкинята се отчете с впечатляващите за женски мач 15 аса, което й помогна да спаси 4 от 5-те възможности за пробив, до които достигна нейната опонентка.

Плишкова води в общия баланс срещу Остапенко с 2:1 победи, но последната среща бе спечелена от латвийката - 6:3 6:1 в груповата фаза на Шампионата на WTA в Сингапур през есента на 2017 г.