До тотално изтощение се докараха финалистите в изключително вълнуващия финал на Australian Open при юношите.

Надпреварата бе спечелена от първия поставен Бруно Кузухара от САЩ, който победи със 7:6, 6:7, 7:5 чеха Якуб Меншик.

Битката помежду им продължи 3 часа и 43 минути, премина през общо 36 гейма и два тайбрека, като в крайна сметка финалистът трябваше да бъде изведен в инвалидна количка.

В последните два гейма от този мач се виждаше как Меншик просто няма повече сили, а когато с двойна грешка той загуби мача, сякаш с облекчение чехът просто падна безпомощен на земята.

Към Меншик веднага се затича победителят Кузухара, както и съдията на стола, а бързо на корта се появиха и лекарски екипи.

В състояние на абсолютно изтощение, чехът просто не можеше да се изправи, заради което напусна "Род Лейвър Арена" в инвалидна количка, а впоследствие бе присъства и на награждаването.

Снимка: Getty images

Очевидно не всички юноши са подготвени за изтощителни почти четиричасови битки.

Днес се изигра и финалът при девойките, където също победителка стана първата поставена.

Това бе Петра Марчинко от Хърватия, котйо победи със 7:5, 6:1 белгийката София Костулас.