Италианецът Флавио Коболи е новият шампион на турнира от категория АТР 500 в мексиканския град Акапулко. Световният №20 спечели в два сета със 7:6(4) и 6:4 срещу американския си противник Франсис Тиафо за 2 часа и 11 минути тенис.

Това е четвърта титла в кариерата на Коболи и първа от май миналата година насам.

А триумфът в Мексико ще му осигури скок от пет места в световната ранглиста и от понеделник той ще бъде петнадесети, което ще бъде и върховото му класиране до момента.

Тайбрек реши първия сет, а във втората част бъдещият шампион първо поведе с 4:2, но Тиафо върна допуснатия брейк, за да изравни до 4:4 и в крайна сметка отново да загуби подаването си, а с това и мача.

Италианецът бе партньор на двойки на Григор Димитров в Акапулко, но двамата се отказаха преди четвъртфиналния си двубой.