Партньорът на Григор Димитров от турнира на двойки в Монте Карло - Давид Гофен, се класира за четвъртфиналите на сингъл, където очаква първата ни ракета.

Белгиецът се наложи над Роберто Баутиста Агут с 6:4 7:5 на осминафиналите за час и 41 минути.

Срещата започна равностойно, а Гофен имаше два брейкбола в петия гейм. Той не успя да се възползва, а тенисистите спечелиха останалите си подавания до деветия гейм безпроблемно.

Тогава намиращият се на 10-о място в света белгиец получи нови два брейкбола, които пропиля и допусна изравняване до 40:40. Той все пак взе следващите две точки в гейма и успя да го спечели. Впоследствие взе подаването си на 15, за да затоври първия сет.

Втората част бе далеч по-драматична, като зрителите станаха свидетели на седем пробива.

Гофен започна ударно и успя да поведе в резултата с 3-0, след два пробива.

Рибрейк на Агут в следващата част върна интригата в двубоя, но той отново допусна да бъде пробит в петия гейм и Гофен върна предимството си.

След като защити подаването си, белгиецът беше само на гейм от победата в двубоя. В този момент Агут показа много твръд характер. Той първо успя да намали резултата до 2-5, след което отново върна един от брейковете на противника си.

Последва безпроблемен сервис гейм за Агут и нов пробив в негова полза, който докара резултата до паритет - 5:5.

Серията от пробиви продължи с нов брейк в полза на Гофен, с който той пак получи възможност да сервира за победата. Този път той се възползва от него и триумфира в двубоя.

На четвъртфиналите Гофен ще срещне победителя от двубоя между Григор Димитров и Филип Колшрайбер.