Актуалната шампионка от "Уимбълдън" и сребърна медалистка от Олимпиадата - Маркета Вондрушова, е първата състезателка от топ 10, която отпадната от Australian Open.

Световната №7 загуби още първата си среща в Мелбърн с 1:6, 2:6 от украинката Дария Ястремска.

Шокиращ бе и начинът, по който Вондрушова отпадна, защото тя прекара само 75 минути на корта, преди да се сбогува с Australian Open.

Но и Мелбърн е единственото място, където Вондрушова никога в кариерата си не е правила значими участия, а сега очеивидно традицията ще продължи, като със само три спечелени гейма, чехкинята е първата топ състезателка аут от сметките.

Победи обаче постигнаха другите две сериозни имена, замесени в ранната програма от деня в Австралия.

Това бяха Елина Свитолина, която надви представителката на домакините Тайла Престън с 6:2, 6:2 и във втория кръг ще играе срещу нашата Вики Томова, която тръгна с победа(Вижте ТУК).

На корта днес бе и едно от американските звезди Коко Годф, която надви Анна Каролина Шмедова от Словакия с 6:3, 6:0.