Франсес Тиафо хвърли първата бомба на "Уимбълдън", след като отнесе за малко повече от 2 часа Стефанос Циципас с 6:4, 6:4, 6:3. Американецът, който е №57 в ранглистата на ATP, не даде дори един пробив на съперника. А гъркът е четвърти в света и един от най-силно представящите се играчи през годината в тура.

Стефанос игра финал на "Ролан Гарос" само преди 15 дни.

Мачът бе избран в програмата на корт №1 и не разочарова. Тиафо проби още в първия гейм на мача, а после бе безкрайно убедителен на свое подаване, като допусна само една точка за пробив в този сет.

Във втория тъмнокожият американец нанесе своя удар при 4:4, за да затвори сета, въпреки че на негово подаване му се наложи да спасява три точки за рибрейк.

В третата част Тиафо започна с нов пробив, наложи му се да спасява само три точки за пробив, преди с нов удар на подаването на Циципас да затвори мача с 6:3.

Във втория кръг американецът ще играе срещу победителя от мача межзу Роберто Карбайе Баена и Вашек Пошпишил.