Испанецът Роберто Баутиста Агут, който е първият шампион в историята на Sofia Open, се сбогува с тазгодишното издание на турнира. 35-годишният ветеран, завоювал титлата в дебютната надпревара през 2016-а, отстъпи на Фабиан Марожан (Унгария) в три сета - 3:6, 6:3 и 6:7(4) за точно 140 минути тенис в "Арена София".

23-годишният Марожан, за когото това е първи гастрол в нашата столица, проби далеч по-опитния си съперник в шестия гейм на първата част и това му бе напълно достатъчно, за да поведе в резултата след 6:3. Бившият №9 в света Баутиста Агут обаче стори същото във втората част, когато направи брейк в шестия гейм и от своя страна спечели с 6:3, изравнявайки сетовете.

В третия сет двамата си размениха по два пробива и стигнаха до тайбрек, макар в десетия гейм младокът да имаше три възможности да затвори мача при подаване на съперника си, но не го стори. В крайна сметка обаче направи това в тайбрека и е в третия кръг след 7:6(4).

Там го очаква поставеният под №3 в схемата Ян-Ленард Щруф от Германия, който спечели в два сета срещу Били Харис (Великобритания) - 7:6(5) и 6:4.