Испанският суперталант Карлос Алкарас си направи още един страхотен подарък за рождения ден. След като вчера, когато навърши 19, той отстрани Рафаел Надал в четвъртфиналите на турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид, днес тийнейджърът се разправи и с Новак Джокович.

Алкарас победи №1 в света в битка, продължила над три часа и половина и завършила с триумф за него - 6:7(5), 7:5 и 7:6(5). Това е и най-дългият мач в надпреварата тази година.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

В първия сет Джокович се върна в играта след изоставане от 1:3 и допуснат пробив още в първата част, като в крайна сметка успя да поведе в резултата след 7:5 в тайбрека и съответно 7:6 (5). Във втората част пробив в дванадесетия гейм се оказа решаващ и така Алкарас изравни сетовете след 7:5 в своя полза.

Той имаше няколко шанса да пробие подването на Новак в третия сет, но така и не успяваше да го направи, а в десетия гейм пропиля мачбол. Така отново се стигна до тайбрек, в който Карлос поведе с 5:3 и успя да затвори мача от трети опит.

Във финала той ще играе срещу Александър Зверев (Германия) или Стефанос Циципас (Гърция).