Григор Димитров продължава с невероятния си старт на сезона, като се класира за четвъртфиналите на турнира от категория АТР 250 в Бризбън.

Българинът победи с убедителното 6:1, 6:2 Даниел Алтамйер от Германия, който се намира на 47-о място в световната ранглиста.

Така след престижния си обрат над Анди Мъри на старта на надпреварата на сингъл, сега Гришо сломи и Алтмайер, а към перфектния му старт на сезона трябва да прибавим и двете победи на двойки, които той изкова съвместно със Себастиан Корда.

Григор започна шеметно срещата, като само в рамките на 20 миннути вече водеше с 5:0 в първия сет. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Българинът имаше два пробива на сметката си, а в трите си подавания той бе загубил само една точка срещу Алтмайер. Така съвсем логично Гришо затвори първата част с 6:1 за общо 28 минути, а развоят на втория сет не бе много по-различен.

Все пак Алтамйер спечели първото си подаване, но при 1:1 Гришо стигна до пробив на нула, който след това затвърди за 3:1.

Най-силното оръжие на Гришо в този двубой бе сервисът му. Той бе на изключително ниво, а за тенисист като Алтмайер бе просто невъзможно да противодейства, като неслучайно немецът реализира само една точка в първите шест подавания на Димитров.

Снимка: Getty images

Нов пробив в седмия гейм му даде аванс от 5:2, като безпроблемно Гришо затвори втория сет и за общо 67 минути игра се класира на четвъртфинал.

За място на полуфиналите Гришо ще има наглед най-лекия си опонент до момента - участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ринки Хиджиката, който се намира на 71-о място в световната ранглиста.

До момента Хиджиката и Димитров нямат мачове един срещу друг, а австралиецът достигна до четвъртфиналите след обрат над Томаш Махач от Чехия с 5:7, 6:2, 7:6.

А турнирът в Бризбън отваря огромен шанс за нещо повече пред Гришо, защото след само два изминали кръга, от поставените в основната схема останаха само двама тенисисти.

Това са първият поставен Холгер Руне от Дания, както и неговият подгласник в лицето именно на Григор Димитров. Нека все пак не забравяме, че в турнира е още и завърналият се след дълго отсъствие Рафаел Надал.