Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за основната схема на силния Мастърс турнир WTA 1000 в Маями.

Пловдивчанката постигна убедителна победа във втория кръг на квалификациите срещу представителката на Беларус Олга Говорцова с 6:0, 6:3.

Срещата продължи само час и пет минути и мина почти под пълната диктовка на ракета №1 на България.

Пиронкова направи общо пет пробива и допусна един, като в първия сет не даде нито един гейм на съперничката. Всъщност и "отпусна" само десет точки от изиграни общо 34 за тази първа част.

Във втората Говорцова се посъвзе и игра равностойно до 2:1 в своя полза, но след това загуби четири поредни гейма и това предреши крайния резултат.

Пиронкова за първи път от 2017-а ще играе в основната схема на турнира в Маями, като тогава загуби от швейцарката Виктория Голубич. Рекордното и постижение в надпреварата е 1/16-финал през 2014-а, когато загуби от Анджелик Кербер.

Днешната й победа беше шеста в общо седем срещи в съперничеството със световната №143 Говорцова.

В първия квалификационен кръг тя отстрани американката Кейти Макнали.

За втори път след завръщането си Пиронкова преодолява квалификации, като го стори и на Australian Open в началото на годината, когато след това загуби в първи кръг.

Сега показва добро ниво в Маями и може да се надява да постигне победи и в основната схема.