Григор Димитров е на четвъртфинал на турнира от ATP 250 в Делрей Бийч, Флорида, след като победи със 7:6, 6:3 американеца Мичъл Крюгер.

Българинът не мина по най-лесния път към успеха, като му отне близо два часа да се справи със съпротивата на световния №164. Но се наложи след сходни сценарии в средата на двата сета, последвани от щастлив завършек за третия поставен в схемата на турнира.

Григор проби в първата част за 3:1, след което последва мигновен рибрейк за Крюгер. Силите се изравниха и дойде тайбрек, където със 7-4 Димитров надделя и поведе.

Вторият сет тръгна с пробив за 2:1, последван от нов светкавичен рибрейк за американеца. Но този път Гришо не възнамеряваше да остави нещата за тайбрек, проби още два пъти и затвори мача за 108 минути.

Видео от мача и какво каза Григор на корта - ТУК

На четвъртфинал съперник ще е Джон Милмън от Австралия, с когото са се срещали два пъти дотук и балансът е 2-0 победи за първата ракета на България.

Мачът е не преди 3 ч сутринта в събота наше време.

От трибуните успеха срещу Крюгер изгледаха сестрите Серина и Винъс Уилямс, а победата бе юбилейна - номер 350 за Григор в двубой от ATP тура.

"Щастлив съм, това е първият ми мач от доста време - каза Димитров на корта в интервюто след срещата. - Позитивно съм настроен и е важно да усетя как се чувствам физически. Колкото повече мачове изиграя, по-добре. Подкрепата на феновете на този турнир винаги е невероятна."