Рафаел Надал отчая от тениса и живота за час и 45 минути Жоао Соуса, и освободи шкафчето му на "Уимбълдън". Толкова продължи трисетовата разправа на Матадора със световния №69, като Рафа стигна до 6:2, 6:2, 6:2 в осминафинала.

Надал проби още в първия гейм на първата част, след това повтори и при второто подаване на Соуса, за да поведе с 4:0.

Първият сет отиде в историята с 6:2, а на старта на втория, ситуацията бе огледална - бърз пробив, никакви шансове за обрат или поне адекватна съпротива. Или по-скоро, Надал просто бе твърде агресивен, твърде подвижен и твърде гладен за победата, както го демонстрира вече 8 дни на турнира в Лондон.

Това бе четвърти успех за Рафа в надпреварата, като само Ник Кирьос успя да му вземе сет.

В третата част днес Жоао Соуса за първи път взе откриващото си подаване, но загуби второто. С шестия пробив за мача, Надал стигна до сервиране за победата и с трети сет на 2 затвори двубоя.

На четвъртфинал го чака победителят от мача Тенис Сандгрен - Сам Куери, който се играе днес следобед.

При победа, Рафа ще се оглежда за любопитен полуфинален съперник - Роджър Федерер, разбира се, ако швейцарецът стигне до този етап. Двамата асове не са се изправяли един срещу друг на "Уимбълдън" вече 11 години.

Роберто Баутиста-Агут е вторият четвъртфиналист след 6:3, 7:5, 6:2 над Беноа Пер. Испанецът чака сред последните осем сблъсък с Гуидо Пея или Милош Раонич.