Григор Димитров приключи участие на Мастърс турнира в Маями за само 1 час и 13 минути при доста изненадващо лесното 1:6, 4:6 от Макензи Макдоналд.

Световният №54 се възползва от много слабия първи сет на българина, който сякаш не бе излязъл на корта за тази част и се включи едва, след като тя бе изгубена.

Димитров игра някак без особена мотивация в този странен първи сет, допусна два пробива и дори не стигна до точка, за да върне поне единия. Нещо, което гарантира неуспех на такова ниво в тениса.

Макдоналд спокойно взе сета с 6:1 за 32 минути и погледна към следващия кръг.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДВУБОЯ>>>

На почивката между сетовете сякаш нещо се събуди в Гришо и той сервираше уверено, надъхваше се между точките... изобщо - променен тенисист. Не успяваше обаче все така да стигне дори до един брейкпойнт, което си остана статистика и в края на мача.

При 4:4 геймът се наклони опасно в полза на американеца, Григор стана неуверен и допусна пробив в най-неподходящия за това момент от сета... Не че има добро време да пробият подаването ти, но този брейк даде гейм на сервис за мача за Макензи.

И представителят на домакините не сбърка - още първият мачбол бе реализиран, 6:4 за 73 минути на корта.

Наградата за американеца е място в третия кръг срещу Александър Зверев.

За Димитров остават изводите - той отпадна в Маями на същия етап и преди година, тогава победен от Камерън Нори. Очевидно турнирът на Слънцето не му носи радост напоследък. А след отличното представяне в Индиън Уелс надеждите бяха за силен рейд и във Флорида.