Григор Димитров ще излезе отново на корта в Бризбън в петък сутринта, този път в по-удобно за родните фенове време.

За българската тенис звезда предстои четвъртфинален мач от АТР 250 турнира, като негов съперник там ще е представителят на домакините Ринки Хиджиката.

Мачът е част от късната сесия на Корт №1, която стартира не преди 8:30 часа наше време в петък сутринта. Срещата ще може да наблюдавате по MAX Sport 3 HD. Със сигурност по-удобен час от двубоя му с Анди Мъри в първите часов на новата година, или този срещу Даниел Алтмайер, който бе предвиден за днес около 6:30 часа.

Опонентът на Гришо се намира на 71-о място в световната ранглиста и участва с "уайлд кард" от организаторите в Бризбън. Той е на 22 години и има едва 26 мача на ниво АТР, като не е изненада, че това ще е първата му среща с Григор Димитров.

В кариерата на Хиджиката има сериозна българска връзка. Около името на младия австралиец се нашумя през 2018-а, когато в тандем с Адриан Андреев той спечели сребърен медал от младежката Олимпиадата. Именно заради това постижение, само три месеца по-късно той получи "уайлд кард" да участва на Australian Open.

Очакванията на родните фенове са Гришо да продължи страхотната си серия и да си осигури място на полуфиналите, където потенциален негов опонент може да е завърналият се на корта Рафаел Надал.

Матадора също продължи до четвъртфиналите с две убедителни победи, като подобно на Гришо ще има представител на домакините за опонент в лицето на Джордан Томпсън.

Мачът на Надал е последен в програмата в Бризбън и стартира в 12 часа наше време, а евентуалната среща между Матадора и Гришо на полуфинал би се състояла в събота около обяд.