Серина Уилямс победи Симона Халеп за пети пореден път и общо девети в десет мача.

Американката триумфира на осминафиналите на Australian Open след 6:1, 4:6, 6:4 зa час и 48 минути игра.

За пореден път се доказа, че Серина е в твърде добра форма и е адски неудобна на световната №1, която ще загуби не малко точки, тъй като преди година игра финал в Мелбърн.

За разлика от предишните им мачове обаче, този път Симона бе близо до победата, тъй като в третия сет изпусна важни три точки за пробив, с които да поведе с 4:3. Освен всичко се вдигна след катастрофален първи сет и игра страхотно във втория.

В третия обаче бе пробита и до края Серина игра твърде силно и заслужено се класира на четвъртфинал. Там ще срещне световната №7 Каролина Плишкова.

Снимка: AP/БТА

"Това беше един много силен мач. Обичам да играя тенис и е много приятно да играя на това място. Нуждаех се да развивам играта си. Симона е прекрасен тенисист и за мен беше важно да играя така, както мога. Това направи разликата. Знаете какъв боец съм, такава е натурата ми", заяви победителката непосредствено след мача.

Твърде вероятно е при евентуален полуфинал Уилямс да срещне Наоми Осака, която я победи на финала на US Open през миналата година в скандален двубой.

В другите осминафинални мачове:

Елина Свитолина (Украйна) - Мадисън Кийс (САЩ) 2:1 (6:2, 1:6, 6:1)

Наоми Осака (Япония) - Анастасия Севастова (Латвия) 2:1 (4:6, 6:3, 6:4)

Каролина Плишкова (Чехия) - Гарбине Мугуруса (Испания) 2:0 (6:3, 6:1)

Ето как изглеждат четвъртфиналните двойки: Уилямс - Плишкова; Осака - Свитолина; Квитова - Барти; Павлюченкова - Колинс