Ужасяващите месеци за Александър Зверев продължават и немският тенисист отпадна след първия си мач на Мастърса в Рим.

Той загуби с 5:7, 5:7 от получилия "уайлд кард" представител на домакините Матео Беретини във втория кръг на турнира.

Така Зеверев няма да успее да се класира на трети пореден финал в Рим, а това бе осмо поражение в последните 14 мача за него. Той започна годината като №3 в ранглистата и заяви цел да атакува нейния връх, но все повече се отдалечава от него.

Матео Беретини, който е №33 в света изигра страхотен мач, почти без грешки, с което заслужи успеха си.

Италианецът започна мача с ранен пробив, но Зверев го върна в средата на първия сет.

Така се стигна до десетия гейм, в който при резултат 5:5, Зверев поведе с 40:0, получавайки три брейкбола.

Беретини обаче успя да се справи и да изравни, преди да предостави още два брейкбола на Зверев.

Немецът отново пропусна шанса си и плати скъпо.

В следващия гейм Беретини изненадващо проби, за да вземе и сета.

Втората част също започна с бърза размяна на пробиви, а след това двамата уверено взимаха подаванията си.

Изглеждаше всичко ще се реши с тайбрек, а резултатът бе 6:5 в полза на Беретини.

Тогава италианецът изненадващо поведе с 40:30 при сервис на Зверев. Беретини изпусна първия си шанс, но получи втора, за да приключи мача час и 48 минути.