Рафаел Надал продължава да показва, че се е подготвил много добре преди завръщането си в голямата игра.

Испанският Матадор постигна втора победа на турнира в Бризбън, след като на осминафиналите даде само три гейма на представителя на домакините Джейсън Кублер - 6:1, 6:2.

Бившият №1 в света се представи блестящо особено в първия сет, като поведе с 5:0. После спаси три възможности за пробив, за да затвори с 6:1.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Във втория Кублер загуби подаването си още на старта, а после изпусна възможност да върне пробива. Вместо това Надал проби отново за 5:2 и затвори мача комфортно.

С успеха си Рафа се класира на четвъртфиналите, където ще играе с друг австралиец - Джордан Томпсън.

Ако го надвие, може да срещне Григор Димитров в полуфиналите, стига и българинът да вземе мача си срещу Ринки Хиджиката.