Шампионът на "Ролан Гарос" Рафаел Надал постигна убедителна победа в осминафиналния си двубой с германеца Максимилиан Мартерер.

Испанецът се справи в три сета със световния №70 - 6:3, 6:2, 7:6(4) след два часа и половина игра.

Това бе най-доброто представяне за Мартерер в турнир от Големия шлем и той може да бъде много горд от представянето си.

Германецът проби именития си съперник още в първия гейм на мача и още веднъж в третия сет. Можеше дори да спечели последната част, но нямаше достатъчно късмет в тайбрека и класата на Надал си каза думата.

В следващия кръг Рафа продължава похода към 11-а титла в Париж с двубой с аржентинеца Диего Шварцман. Матадора още няма загубен сет.

Дребосъкът от Буенос Айрес постигна великолепен обрат над Кевин Андерсън за 3:2 - 1:6, 2:6, 7:5, 7:6(0), 6:2 след четиричасов маратон.

Надал спечели всички пет сблъсъка с Шварцман, като последният бе на Мастърса в Мадрид по-рано през тази година.