Целящият се в 12-а титла от "Ролан Гарос" Рафаел Надал се класира за 14-и път в кариерата си за осминафиналите на турнира.

Испанецът стори това след победа в третия кръг над белгиеца Давид Гофен с 6:1, 6:3, 4:6, 6:3.

Надал започна много убедително двубоя и спечели първите два сета за общо 75 минути, като в тях постигна по два пробива. Изразителният старт явно успокои втория в основната схема и в третия сет той започна да допуска все повече грешки. Това даде шанс на Гофен, който успя да се възползва от него и с пробив в деветия гейм да поведе с 5:4, а веднага след това и да намали изоставането си в сетовете.

Испанецът обаче показа, че колебанията му са били моментни и четвъртия гейм на четвъртия сет спечели подаването на противника си за 3:1, след което със стабилна игра на свой сервис затвори и мача.

В следващия кръг Надал ще се изправи срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро, който победи французина Корентен Муте с 2:6, 6:3, 6:4, 5:7, 6:4 след 3 часа и половина игра.

Сънародникът на Лондеро Леонардо Майер също достигна до четвъртия кръг. Това се случи след победа с 3:6, 7:6(3), 6:4, 7:6(3) над Никола Маю. За франския ветеран мачът бе последен в кариерата на "Ролан Гарос" и той напусна корта с насълзени очи, съпровождан от сина си под бурните овации на местната публика.

На осминафиналите Майер ще игра с швейцареца Роджър Федерер, който по-рано днес постигна чиста победа над норвежеца Каспер Рууд.