Рафаел Надал загуби и втория си мач за Испания на United Cup.

След поражението от биранеца Камерън Нори преди два дни, днес Матадора отстъпи и от Алекс де Минор на старта на сблъсъка между Испания и Австралия.

Надал загуби с 6:3, 1:6, 5:7, като и втората му загуба в турнира дойде след обрат.

С това бяха затвърдени притесненията, че Матадора не е в най-добрата си форма за началото на сезона, а в третия сет той дори имаше аванс от 5:4, но загуби три последователни гейма, с което записа и поражение в мача.

Все пак трябва да отбележим, че както за Испания, така и за домакините от Австралия, този сблъсък е без особено значение, защото още вчера Великобритания успя да си осигури първото място, побеждавайки и двата си опонента.

ВИЖТЕ НАЙ-ДОБРИТЕ УДАРИ ОТ ВЧЕРАШНИЯ ДЕН!

Днес започна и третият сблъсък от нашата група, в която България загуби от Гърция и спечели срещу Белгия, но няма шанс да победи заради лошата си разлика от победи и загуби в отделните мачове.

Снимка: Getty images

Сблъсъкът между Белгия и Гърция започна с победа на Алисън ван Уйтванк, която надви Деспина Папамихаил с 2:1 сета, преди да дойде и мачът между първите ракети на двете страни при мъжете.

Стефанос Циципас излезе на корта срещу Давид Гофен, като гръцката звезда нямаше особени проблеми с победата, която постигна с 6:3, 6:2.

Сблъсъкът ще продължи утре, а единственият шанс за Белгия да продължи напред е да спечели и трите оставащи мача. В противен случай Гърция ще презскочи към следващата фаза.

Със сигурност към следващата фаза ще продължи и отборът на САЩ, който с две победи днес си осигури първото място в Група "С".

В сблъсъка срещу Германия, Тейлър Фриц надви Александър Зверев с 6:1, 6:4, а Мадисън Кийс победи Юле Нимайер с 6:2, 6:3. По този начин каквото и да се случи в утрешните три мача между американците и немците, промяна в първото място в групата не може да настъпи.

Огромна крачка към елиминациите направи и отборът на Италия, който поведе с 2:0 срещу Норвегия.

Мартина Тревисан победи Малене Хелгьо със 7:5, 3:6, 6:4, а след това Лоренцо Музети се справи с Виктор Дурасович със 7:6, 6:3.

Така в утрешния ден само една победа ще прати Италия в следващата фаза.