Елена Рибакина е шампион в Индиън Уелс след победа на финала на турнира от категория WTA 1000 над Арина Сабаленка със 7:6, 6:4. Така тенисистката от Казахстан сервира отмъщението си за загубата на финала на Australian open през януари от същата съперничка.

"Дано не се срещаме толкова често занапред", пошегува се Елена след триумфа си в Калифорния. Той дойде след страхотна битка, продължила 2 часа и 6 минути.

Особено драматичен бе първият сет, който се проточи 80 минути. В него имаше геймове от по 6-7 минути, като двете изпуснаха общо 6 точки за пробив и реализираха само по един брейк.

При 6:5 точка за сета имаше Сабаленка, но Рибакина я спаси и прати тази част в тейбрек. А той беше...

15 минипробива, 7 сетбола. Обрати и разигравания на ръба, за да дойде 13-11 за казахстанката.

На представителката на Беларус не помогна и статистиката, че направи 10 двойни грешки в този първи сет, което също си е впечатляващо.

Вторият сет нямаше как да засенчи първия като драма. Рибакина проби два пъти, Сабаленка върна единия брейк при 2:5, но - твърде късно. С 6:4 Елена затвори мача и вдигна титлата.

От днес тя е №7 в ранглистата, докато Арина остава №2, само след лидерката Ига Швьонтек (Полша).